Servis aut & pneumatik

call 603 316 755 call 733 211 101

Autobaterie MEYBAT od firmy MEYLE

Autobaterie MEYBAT od firmy MEYLE

event_note 03.02.2020

MEYLE EFB je perfektním řešením pro vozidla s rozšířenou technikou Start-Stop se zpětným získáváním brzdné energie a dodatečnými technologiemi šetřícími energii. Tomuto zatížení čelí pouze speciálně vyvinuté baterie MEYLE EFB s technologií EFB.

Technologie EFB

Vzhledem k tomu, že stále více vozidel využívá systémů Start&Stop, tedy vypínání motoru i při krátkém zastavení a potřebě okamžitého znovu nastartování, zvyšují se tak nároky na kvalitu a výkon autobaterií. Baterie musejí být odolnější vůči cyklickému zatížení (časté vybíjení při nastartování a dobíjení při jízdě). Vyjma baterií typu GEL a AGM se vylepšují také klasické konstrukce baterie s tekutým elektrolytem. Tak vznikla technologie EFB (enhanced flooded battery)

Baterie EFB sy vyznačují delší životností při zvýšeném cyklickém zatížení. Toho je dosaženo speciálním separátorem z polyesterových vláken a silnějšími deskami elektrod. Baterie typu EFB jsou tak vhodné do aut se systémy Start&Stop, ne však pro vozy s rekuperačním brzděním a dalšími šetřícími technologiemi.

Výhody technologie EFB

O firmě Melye

Německá firma WULF GAERTNER AUTOPARTS AG vyrábí a distribuuje kvalitní náhradní díly pod značkou Meyle. Své zastoupení má dnes ve 120 zemích světa. Vyrábí náhradní díly pro vybrané skupiny výrobků jak pro osobní automobily, tak pro užitková vozidla.

Firma Wulf Gaertner Autoparts byla založena v roce 1958 v Jižní Americe, později svou působnost rozšířila do Severní Ameriky a později do Evropy. Zde odkoupila společnost Meyle. Hlavní sídlo firmy se nachází v Hamburku.
Produktová řada zahrnuje brzdové díly standart a premium kvality autobaterie, filry, ložiska, tlumiče, elektrodíly a mnoho dalšího zboží. Sortiment obsahuje také řadu označenou HD (Heavy duty), která je určená pro vysoké zatížení a má vylepšenou konstrukci, atd.

Novinka na našem skladě !

Ceník autobaterií